Read My z Jedwabnego by Anna Bikont Free Online


Ebook My z Jedwabnego by Anna Bikont read! Book Title: My z Jedwabnego
The author of the book: Anna Bikont
Edition: Prószynski i S-ka
Date of issue: January 2004
ISBN: 8373376941
ISBN 13: 9788373376946
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 33.64 MB
City - Country: No data
Loaded: 1427 times
Reader ratings: 7.6

Read full description of the books:Czy i co można jeszcze napisać o Jedwabnem po "Sąsiadach" Jana T. Grossa? Dla Anny Bikont od początku było jasne, że jego książka nie zamyka, ale otwiera temat - prawdziwą puszkę Pandory. "My z Jedwabnego" to bardzo osobisty zapis (prowadzony od sierpnia 2000 roku do 1 lutego 2004 roku w formie dziennika) żmudnego dochodzenia do prawdy, prawdy o wydarzeniach kilku lipcowych dni 1941 roku i wszystkich ich późniejszych konsekwencjach, ale przede wszystkim prawdy o ludziach, których autorka znajdowała w Polsce, Izraelu, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej. Są wśród nich niedoszłe ofiary, mordercy, świadkowie, nieliczni Sprawiedliwi; drugie pokolenie naznaczone zbrodnią: dzieci ofiar i dzieci morderców; ci, którzy wiedząc od zawsze o zbrodni nie chcą przerwać milczenia i ci, którzy odważnie zmierzyli się z prawdą, nawet jeżeli ta prawda oznacza, że w swym ojcu muszą dostrzec mordercę. Ich portrety, barwne, poruszające, tragiczne, czasem tragikomiczne, zanurzone w przeszłości i sięgające teraźniejszości, to drugi obok dziennika, fundament opowieści Anny Bikont. Bohaterem jest też miasteczko Jedwabne, dziś po sześćdziesięciu latach od zbrodni. Autorka tropi, jak przechowała się pamięć o niej, co dzieje się w społeczności skonfrontowanej z czarnymi kartami swej historii. Książkę otwiera odtworzony w internecie wirtualny sztetł Radziłów, unicestwiony w tym samym czasie co Jedwabne, i zrekonstruowana pracowicie mapa przedwojennego, żydowskiego Jedwabnego z odtworzonymi domami i nazwiskami ich mieszkańców.


Download My z Jedwabnego PDF My z Jedwabnego PDF
Download My z Jedwabnego ERUB My z Jedwabnego PDF
Download My z Jedwabnego DOC My z Jedwabnego PDF
Download My z Jedwabnego TXT My z Jedwabnego PDFRead information about the author

Ebook My z Jedwabnego read Online! Anna Bikont (born 17 July 1954) is a psychologist and writer associated with the Gazeta Wyborcza newspaper since its inception in 1989. Her book 'Le Crime et le Silence' won the European Book Prize in 2011.

Bikont was born in Warsaw. Anna Bikont got her MA in Psychology in the Warsaw University, and worked there until 1988. Between 1982 and 1989 She was an underground Solidarity activist; co-founder and editor of Tygodnik Mazowsze weekly, Poland's largest underground publication. She was a co-founder of Gazeta Wyborcza works as journalist for the Gazeta Wyborcza where she still works today as senior journalist.

In 2011, 'Le crime et le silence' the French edition of her 2004 non-fiction book My z Jedwabnego won the European Book Prize.

(from Wikipedia)


Reviews of the My z Jedwabnego


JAMIE

I really hated the book.

ARTHUR

Poignant book.

LEXI

Something a favorite author wrote.

CALLUM

An interesting book, not like the other

ELIZABETH

Phone number you need to drive to protect against robots. I wrote the number and downloaded without registering.
Add a comment
Download EBOOK My z Jedwabnego by Anna Bikont Online free

PDF: my-z-jedwabnego.pdf My z Jedwabnego PDF
ERUB: my-z-jedwabnego.epub My z Jedwabnego ERUB
DOC: my-z-jedwabnego.doc My z Jedwabnego DOC
TXT: my-z-jedwabnego.txt My z Jedwabnego TXT