Read Oburcuk Mutfakta by Selim İleri Free Online


Ebook Oburcuk Mutfakta by Selim İleri read! Book Title: Oburcuk Mutfakta
The author of the book: Selim İleri
Edition: Everest Yayınları
Date of issue: 2010
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 28.31 MB
City - Country: No data
Loaded: 2997 times
Reader ratings: 3.2

Read full description of the books:Selim ileri'nin yemek-sofra anılarını anlattığı iştah açıcı üç kitap ilk kez bir arada. İştah açıcı vinyetlerle süslenen kitap cazip fiyatıyla da okurları cezbedecek!..

Romanlarını, öykülerini, gazete-dergi yazılarını ağız tadıyla okuduğumuz Selim İleri aslında hep bir mutfak faresiydi. Mutfak farelerinin ise mutfak anıları hep leziz olur, çünkü onların gözlerinden ve burunlarından hiçbir şey kaçmaz.

Bütün yemeklerin ve kokuların anılarını onların hafızasında gizlidir. İşte şimdi Selim İleri, bütün mutfak ve sofra maceralarını okurlarına sunuyor. Oburcuk Mutfakta!

Binbir evin, binbir kişinin ve kitabın mutfağından ağzınıza layık bir şölen! Evimizin Tek Istakozu, Oburcuğun Edebiyat Kitabı ve Rüyamdaki Sofralar hepsi bir arada…


Download Oburcuk Mutfakta PDF Oburcuk Mutfakta PDF
Download Oburcuk Mutfakta ERUB Oburcuk Mutfakta PDF
Download Oburcuk Mutfakta DOC Oburcuk Mutfakta PDF
Download Oburcuk Mutfakta TXT Oburcuk Mutfakta PDFRead information about the author

Ebook Oburcuk Mutfakta read Online! 1949'da İstanbul'da doğdu. 19 yaşında Cumartesi Yalnızlığı isimli ilk öykü kitabı yayımlandı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ndeki Öğrenimini 1972'de yarım bıraktı. 1976'da Dostlukların Son Günüy'le Sait Faik Hikaye Armağanını, 1977'de Her Gece Bodrum'la Türk Dil Kurumu Roman Ödülü'nü aldı. Romanları ve öyküleriyle edebiyat çevresinde geniş yankılar uyandırdı. Yaşarken ve Ölürken (1981) Milliyet Sanat dergisince yılın romanı seçildi. Kırık Bir Aşk Hikâyesi adlı senaryosu Sinema Yazarları'nca 1982-83 mevsiminin en iyi senaryosu ödülüne layık görüldü. Mavi Kanatlarınla Yalnız Benim Olsaydın (1991) Türkiye Yazarlar Birliği Roman Ödülü'nü aldı. Allahaısmarladık Cumhuriyet adlı oyunu 1997'de hem Afife Jale hem de Avni Dilligil Ödüllerini aldı. İleri'ye 1999 yılında, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti "televizyon" alanında Kül-tür-Sanat Ödülü verdi. Radyo çalışmaları dolayısıyla aynı yıl Dialog Medya Ödülü'nü aldı. 2001'de Bu Yaz Ayrılığın İlk Yazı Olacak yayımlandı ve 2002 Orhan Kemal Roman Armağanı'yla ödüllendirildi. Selim İleri ayrıca, 2003 yılında Uzak, Hep Uzak adlı deneme kitabıyla Sedat Simavi Edebiyat Ödülü'nü, 2005 yılında İstanbul'un Sandık Odası adlı kitabıyla da TYB'nin Hatıra-Gezi alanındaki ödülünü, 2012'de ise Aydın Doğan ödülünü aldı. Aynı yıl Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü'ne layık görüldü. Selim İleri'nin bütün kitapları Everest Yayınları tarafından yayımlanmaktadır.


Reviews of the Oburcuk Mutfakta


OLLIE

A wonderful piece

MAX

Fun book for children and their parents

OLIVIA

My life was divided into two halves: before and after reading the book!

FRANKIE

This book would read to every man for ...

MARTHA

This is a very predictable author. When you get a book for free, you can read it. The intrigue is present, the unbundling is clear.
Add a comment
Download EBOOK Oburcuk Mutfakta by Selim İleri Online free

PDF: oburcuk-mutfakta.pdf Oburcuk Mutfakta PDF
ERUB: oburcuk-mutfakta.epub Oburcuk Mutfakta ERUB
DOC: oburcuk-mutfakta.doc Oburcuk Mutfakta DOC
TXT: oburcuk-mutfakta.txt Oburcuk Mutfakta TXT