Read خاطرات روسپيان سودازده‌ من by Gabriel García Márquez Free Online


Ebook خاطرات روسپيان سودازده‌ من by Gabriel García Márquez read! Book Title: خاطرات روسپيان سودازده‌ من
The author of the book: Gabriel García Márquez
Edition: nashre iran
Date of issue: 2005
ISBN: 1599756617
ISBN 13: 9781599756615
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 542 KB
City - Country: No data
Loaded: 2604 times
Reader ratings: 7.4

Read full description of the books:چکیده کتاب / در باره نویسنده : چرا در ایران به آخرین کتاب مارکز اجازه انتشار داده نشد؟ "خاطرات روسپيان سودازده من" به زبان فارسي منتشر شد گویند رمز عشق نگوئید ونشنوید مشکل حکایتی است که تقریرمی کنند کمتر کسی در دنیا پیدا می شود که اهل سر زدن به کتابفروشی ها باشد و یا حداقل اهل این باشد که پشت ویترین کتاب فروشی ها چند دقیقه ای بایستد و با نام گابریل گارسیا مارکزآاشنا نباشد. نویسنده کلمبیائی و معروفترین نویسنده قرن بیستم که آ ثارش به عنوان بخشی جدانشدنی از ادبیات معاصر جهان در دانشکده های دنیا تدریس میشود. آثار هیچ یک از نویسندگان معاصردنیا در مقایسه با مارکز به آنهمه زبان های دنیا ترجمه نشده است. او پر خواننده ترین نویسنده خارجی در ایران بوده و رئالیسم جادوئی او حتی بر بخشی از ادبیات معاصرایران نیز تأثیر گذاشته است. ً خاطرات روسپیان سودازده منً آخرین کتاب روائی او پس از ده سال و بعدازانتشار" گزارش یک آدم ربائی" دراکتبر سال دو هزاروچهاربرای اولین بارو در کلمبیا وارد بازار شد. دو سه ماهی بیشتر طول نکشید که ترجمه فارسی آن به همت دوستان و یکی ازمعتبرترین موسسات انتشاراتی ایران برای گرفتن مجوز نشربه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه گردید وچندین ماه طول کشید تا پس از پیگیری های بسیار بالاخره چنین فهمانده شد که این کتاب اجازه انتشار در ایران ندارد. جای تعجب نبود. اصلاً مدت هاست که هیچ چیز در ایران تعجب انگیز نیست، حتی حمایت همه جانبه حضرت ولی عصرازمقام شامخ رئیس جمهوربا ارسال هاله ای از نور بر سر مبارک ایشان در سازمان ملل و یا تشرف سگ گریانی به پابوس حضرت ثامن الائمه و یا مکاتبه هیات دولت با امام زمان از طریق چاه جمکران. یاللعجب که قرار است فرهنگ ملتی که بر تاریخ تمدن بشری تأثیر داشته است در قالبی حقیر و زشت و غیر انسانی به نام فرهنگ اسلامی چپانده شود که هیچ ربطی به تعالیم عالیه اسلام در احترام و بزرگداشت مقام انسان نداشته و بیشتر زائیده اذهان سودازده ایشان واسلافشان است. تعجب آور نیست اما حداقل برای مدتی فکر آدمیزاد را به حکومتی مشغول میکند که مدعی است پرچم اصلاح جهان را با خود حمل میکند. داستان اجازه نشر ندادن به این کتاب هم از همان مقوله است. مارکزسلمان رشدی نیست. در این کتاب نه حرفی از اسلام است و نه به طور مستقیم یا غیر مستقیم و نه پنهان و نه آشکار حرفی که بیضه اسلام را به مخاطره

: اندازد و یا به ائمه اطهار و یا اهل البیت و یا خدای نکرده به ساحت مقدس فالگیرها ودعا نویس ها وسر کتاب بازکن ها و رمال ها و مداحان و شیخ و طلبه و مفتی و محتسب وآخوند وآیت الله ها اشاره ای هر چند مختصر داشته باشد وجود ندارد. پس چه چیز باعث می شود که به این کتاب صد صفحه ای اجازه نشر داده نشود؟ مارکز آدم سیاسی هم نیست ، که ایکاش بود ولی نیست. ایکاش در مورد آزادی بیان و یا حداقل آزادی ادبیات موضعی جدی میگرفت که اهل این حرف ها هم نیست. در هیچ کجای این کتاب به هیچ نوع نظام سیاسی چه چپ و چه راست، چه شرقی و چه غربی و چه بالائی و چه پائینی که به نحوی از انحاء پرش به پر جمهوری اسلامی گیر کند حتی به کلمه ای هم اشاره نشده است. این کتاب نه آموزش تشکیل حزب و دارودسته میدهد و نه حرفی ازآزادی بیان و یا لااقل آزادی ادبیات و یا حقوق بشر و احترام به انسان و از این حرف ها دارد. ایکاش یکی از این آقایان حداقل اشاره ای کرده بود که چرا جماعت اهل کتاب و از آن جمله دانشجویان رشته های ادبیات درایران نباید این کتاب را بخوانند و چون حکم شرع هم چون ارتش چرا ندارد ما هم مصلحت را در این دیدیم که اصلاً نپرسیم ولی در عین حال و اگر گناه نباشد ، نمی توان در مورد چرای آن فکر نکرد. این امکان وجود دارد که برای افکار بیمار گونه ای که ازاسلام تنها ضعیفه بودن زن را استنباط کرده اند و حکومت اسلام را به معنای جدا نمودن زنان از مردان فهمیده اند و زن را نه بشر که شیئی جنسی ، اغواگر و شیطان صفت می بینند که هیچ فضیلتی ندارد جزاین که به تمایلات حیوانی آقایان پاسخ دهد، دلیل ممنوعیت کتاب در این باشد که در آن به روسپیان اشاره دارد که احتمالاًاین لفظ باعث نشر مفسده و بیم اشاعه فساد فی ام القرای اسلامی می گردد. ولی مگر علمای اعلام وآیات عظام و والیان امر و هادیان انسان از ظلمات به نور که خود را جانشینان بی بدیل خداوند در زمین و مفسرین کلمات خدا می دانند فراموش کرده اند که به فضل الهی و همکاری های مستمر امداد های غیبی و بر مبنای عزت و حکمت و مصلحت مسلمین زمینه تولید فاحشه را در مملکت اسلامی به حدی رسانده اند که حتی به سایر بلاد هم صادر میکنند؟ پس اشاره به لفظ روسپی نباید آنقدر ها باعث تشویش آقایان شده باشد. شاید علت ممنوعیت این باشد که از نوعی عشق افلاطونی، به شیوه مارکز و فرهنگ کارائیب، بین آدم مسنی با دخترک


Download خاطرات روسپيان سودازده‌ من PDF خاطرات روسپيان سودازده‌ من PDF
Download خاطرات روسپيان سودازده‌ من ERUB خاطرات روسپيان سودازده‌ من PDF
Download خاطرات روسپيان سودازده‌ من DOC خاطرات روسپيان سودازده‌ من PDF
Download خاطرات روسپيان سودازده‌ من TXT خاطرات روسپيان سودازده‌ من PDFRead information about the author

Ebook خاطرات روسپيان سودازده‌ من read Online! Gabriel José de la Concordia Garcí­a Márquez was a Colombian novelist, short-story writer, screenwriter and journalist. Garcí­a Márquez, familiarly known as "Gabo" in his native country, was considered one of the most significant authors of the 20th century. In 1982, he was awarded the Nobel Prize in Literature.

He studied at the University of Bogotá and later worked as a reporter for the Colombian newspaper El Espectador and as a foreign correspondent in Rome, Paris, Barcelona, Caracas and New York. He wrote many acclaimed non-fiction works and short stories, but is best-known for his novels, such as One Hundred Years of Solitude (1967) and Love in the Time of Cholera (1985). His works have achieved significant critical acclaim and widespread commercial success, most notably for popularizing a literary style labeled as magical realism, which uses magical elements and events in order to explain real experiences. Some of his works are set in a fictional village called Macondo, and most of them express the theme of solitude.

Having previously written shorter fiction and screenplays, García Márquez sequestered himself away in his Mexico City home for an extended period of time to complete his novel Cien años de soledad, or One Hundred Years of Solitude, published in 1967. The author drew international acclaim for the work, which ultimately sold tens of millions of copies worldwide. García Márquez is credited with helping introduce an array of readers to magical realism, a genre that combines more conventional storytelling forms with vivid, layered fantasy.

Another one of his novels, El amor en los tiempos del cólera (1985), or Love in the Time of Cholera, drew a large global audience as well. The work was partially based on his parents' courtship and was adapted into a 2007 film starring Javier Bardem. García Márquez wrote seven novels during his life, with additional titles including El general en su laberinto (1989), or The General in His Labyrinth, and Del amor y otros demonios (1994), or Of Love and Other Demons.

(Arabic: جابرييل جارسيا ماركيز) (Hebrew: גבריאל גארסיה מרקס)


Reviews of the خاطرات روسپيان سودازده‌ من


JOSEPH

Interesting read for true fans

MUHAMMAD

Why do I need to write a phone number?

TILLY

You can, and you should read it.

ARCHIE

Do you need a book to diversify your evening? Maybe you found her.

ROSE

There are clear drawbacks
Add a comment
Download EBOOK خاطرات روسپيان سودازده‌ من by Gabriel García Márquez Online free

PDF: -.pdf خاطرات روسپيان سودازده‌ من PDF
ERUB: -.epub خاطرات روسپيان سودازده‌ من ERUB
DOC: -.doc خاطرات روسپيان سودازده‌ من DOC
TXT: -.txt خاطرات روسپيان سودازده‌ من TXT